سنسور دنده عقب خودرو و بررسی انواع

سنسور دنده عقب خودرو ابزاری است که به افراد کمک می‌کند، هنگام دنده عقب از طریق صدا یا مانیتور از فاصله خودرو با موانع  پشت سر با خبر شوند. این مقوله به بسیاری از رانندگانی که ممکن است در پارک خودرو  دچار مشکل شوند و هنگام دنده عقب گرفتن با ماشین اذیت شوند، کمک خواهد کرد. بسیاری از افراد بدون اطلاع به سمت خرید این ابزار کاربردی رفته و هزینه های غیر منطقی برای خرید آن می‌پردازند. از این رو در این مطلب سعی داریم اطلاعات مورد نیاز برای تهیه یک سنسور مناسب و با کیفیت را در اختیارتان قرار دهیم، تا با آگاهی کامل خرید کنید.

سنسور دنده عقب خودرو چیست؟

وظیفه اصلی سنسورهای دنده عقب  اطلاع رسانی به راننده‌ها در مورد عملکرد درست قطعات و سیستم‌های مختلف خودرو و ارسال اطلاعات به بخش‌های متفاوت می‌باشد. سنسورهای زیادی در خودرو استفاده می‌شوند که وظایف متعددی دارند و در صورت خراب شدن هزینه زیادی به دنبال می‌آورند. از این رو بهتر است در هنگام خرید این محصول کاربردی به برند و کیفیت آن توجه نمایید تا پس از مدتی مجبور به تعویض یا جایگزین کردن وسیله‌ای دیگر نشوید. در حال حاضر برندهای معتبری چون استیل میت، چیتا و هنزو در بازار وجود دارند که امتحان خود را پس داده‌اند ‌و جزو بهترین‌ها محسوب می شوند.

سنسور دنده عقب

انتخاب نوع سنسور

در کل دو نوع سنسور دنده‌ عقب برای خودرو جود دارد که هرکدامشان مزایا و معایب خاصی دارند. بنابراین برای خرید این وسیله بهتر است با توجه به نیاز خود اقدام نمایید. برای اینکه نیازتان را بشناسید و با در نظر گرفتن آن انتخاب نمایید، به بررسی کارکردهای انواع سنسور پرداخته‌ایم.

 • سنسور دنده عقب بدون مانیتور: این نوع سنسور صفحه‌نمایش ندارد و اخطار نزدیک شدن به موانع را از طریق تولید صدا به راننده اطلاع می‌دهد. هرچه به موانع پشت سر خودرو سر نزدیک‌تر شوند صدای کیت داخل ماشین بلندتر خواهد شد و هرچه فاصله خودرو با موانع دورتر باشد، صدا نیز کمتر خواهد بود.  این نوع سنسورها روی سپر خودرو نصب شده و فاصله را تشخیص از آن طریق می‌دهند. به طور معمول برای سپر پشت  ۲ سنسور نیاز می‌باشد، اما برخی برای دقت بیشتر از ۴ سنسور استفاده می‌کنند.
 • سنسورهای مانیتوری: این نوع وسیله علاوه بر تولید صدا از تصویر نیز پشتیبانی کرده و تصاویر موانع پشت یا میزان فاصله با آن‌ها را به راننده نشان می‌دهد. به عبارتی این سنسورها دوربین‌هایی می‌باشند که پشت سر را به شما نشان داده و برای افرادی که به دلیل محدودیت‌ جسمانی قادر به پارک خودرو نیستند، انتخاب مناسبی می‌باشند. در نظر داشته باشید که قیمت این وسیله در مقایسه با نوع قبلی بیشتر می‌باشد.

انواع سنسور صدا دار

سنسورهای دنده عقب اولتراسونیک: این نوع از سنسورهای دنده عقب خودرو دایره‌ای شکل بوده و در سپر عقب ماشین‌ جاسازی می‌شوند. سنسور اولتراسونیک امواج صوتی  را با فرکانس بالا منتشر نموده و با اندازه گیری  دقیق مدت زمانی که طول می‌کشد امواج بازگردند، تا قبل از برخورد با مانع  هشدار می‌دهند تا خودرو را متوقف نمایید. البته این نوع سنسورها قادر هستند به هر دو شیوه صدادار و بازخوانی تصویر هشدار صادر کنند.

سنسور دنده عقب الکترومغناطیسی: این وسیله نیز در سپر عقب نصب شده و در پشت ماشین یک میدان مغناطیسی ایجاد خواهد کرد تا وقتی که مانعی در این میدان قرار بگیرد و آن را مختل نماید سنسور هشدار صادر می‌کند. توجه کنید که این نمونه‌ زیاد در بازار عرضه نشده و زیاد قابل اعتماد هم نمی‌باشد.

سنسور دنده عقب

انواع سنسور دنده عقب دوربینی

دوربین‌ دنده عقب: این دوربین‌ وقتی که دنده به حالت معکوس درآید، شروع به کار کرده و قابلیت اتصال به نمایشگر خودرو و گوشی همراه با کمک نرم افزار را دارد. این نوع دوربین در روز دید بسیار خوبی  به شما می‌دهند، هر چند که در شب تصاویرش خیلی واضح نیستند.

دوربین عادی: این نمونه‌ از سنسور دنده عقب بر روی سپر  و جایی در نزدیکی پلاک قرار می‌گیرد و هنگامی که دنده معکوس شود،  تصویر در مانیتور ایجاد می‌شود.

دوربین ‌های دینامیکی: این نوع سنسورها شبیه به دوربین‌های عادی می‌باشند، با این تفاوت که خطای دینامیکی راننده را با کمک نمایش زاویه‌ی حرکتش به او گوشزد می‌کند. به عبارتی این دوربین به راننده می‌گوید اگر با همین فرمان ادامه پیش برود، خوب است یا خیر.

دوربین ۳۶۰ درجه: دوربین‌های ۳۶۰ درجه بهترین نوع دوربین‌های سنسور دنده عقب می‌باشند که یک دید گسترده و همه جانبه ای را در اختیار راننده قرار می‌د‌هند. این نوع دوربین کمک می‌کند که مواظب تمام موانع موجود در اطراف ماشین بوده و در سخت‌ترین شرایط هم قارد به پارک باشید.

کاربرد سنسورهای دنده عقب در شرایط مختلف

 • در شب بارانی یا هوای مه آلود که دید راننده کافی نمی‌باشد، وجود این سنسورها احتمال تصادف را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد.
 • این وسیله‌ها در هنگام پارک خودرو نیز کمک زیادی به رانندگان می‌کنند که بزرگترین چالش برای بسیاری از افراد محسوب می‌شود.
 • تصادفات بسیاری در گذشته به دلیل حضور کودکان در عقب خودروها و در قسمت مرده راننده هنگام حرکت ماشین به عقب رخ داده است که ا اختراع و تولید این وسیله، تعداد این تصادفات به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کرد.

با این وجود هنوز خودروهای زیادی به ویژه در کشور ما وجود دارند که به این سیستم مجهز نمی‌باشند و تنها این ابزار به عنوان یک آپشن برای ماشین‌های گران قیمت وجود دارد.

سنسور دنده عقب

 بررسی و خرید بهترین برند سنسور دنده عقب

با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب جهت اهمیت سنسور دنده عقب و تأثیر آن در کاهش تصادفات جاده‌ای، بهتر است این وسیله را با توجه به نیاز و در نظر گرفتن کیفیت و قابلیت‌هایش خریداری نمایید. در حال حاضر با توجه به تنوع گسترده‌ای که این محصول دارند و  برندهای مختلفی که در بازار عرضه شده‌است، بهتر است محصولی را انتخاب نمایید که امتحان خود را پس داده و کیفیتش ثابت شده است. همچنین با توجه به قیمت این وسیله کاربردی باید نوعی را انتخاب نمایید که پس از مدت کوتاهی مجبور به تعویض و جایگیزن کردنش نشوید. هنزو، چیتا و استیل میت جزو برندهای معتبری می باشند که در بازار وجود دارند و با خیال راحت می توانید آن‌ها را انتخاب نمایید.

 

آخرین ۵ بهترین دزدگیر ها برای محافظت از اتومبیل شما در برابر سرقت

درباره ۵ نوع بهترین دزدگیر اتومبیل و ایده استفاده از دزدگیرهای اتومبیل برای محافظت از اتومبیل خود در برابر تصادفات سرقت برای ایمنی بیشتر ، بیاموزید.

دستگاه های دزدگیر یکی از مهمترین قطعاتی است که باید در ماشین نصب شود تا از حوادث سرقت در امان بماند ، با هشدار به مالک با اعلان های صدا و نور و جلب توجه او به شخصی که قصد سرقت ماشین را دارد.

انواع مختلفی وجود دارد که در دنیای دزدگیرهای اتومبیل ظاهر شده اند.

بهترین دزدگیر خودرو: 

این یکی از انواع سنتی است که در بین طیف گسترده ای از کاربران هشدار دهنده اتومبیل گسترش می یابد و بستگی به اتصال آنها به شبکه برق و قرار دادن یک سنسور با دقت بالا بر روی ماشین دارد ، دستگاهی که صفحه الکترونیکی را حس می کند و اعلان را در تلاش برای سرقت آن ارسال می کند.

دستگاه های توسعه یافته:

با پیشرفت تکنولوژیکی که جهان به آن رسیده است ، فناوری های مدرنی ظاهر شده است که به استفاده از تلفن های هوشمند و ماهواره بستگی دارد ، تا مکان را برای ماشین آسان تر ، ردیابی حرکت آن و ترسیم مسیری برای کل مسیر خود ، و همچنین اضافه کردن دکمه مخصوص ماشین برای متوقف کردن آن در هنگام سرقت.

دستگاه های تولید کننده:

سازندگان اتومبیل آلارم هایی را به عنوان لوازم جانبی در خودروهای خود اضافه کرده اند که در صورت سرقت اتومبیل از آن محافظت می کند ، و این سیستم گسترش نیافته است زیرا بسیاری از آنها با آن مخالفت می کنند زیرا این امر با قوانین محافظت از حریم خصوصی مغایرت دارد ، شرطی که شرکت از حرکت کاربر مطلع نیست و شرکتها این سرویس را به عنوان گزینه ای برای کاربر در اختیار وی قرار می دهند. وی در پذیرش یا رد آن آزاد است.

بهترین انواع دزدگیر ماشین

 

۱) سیستم هشدار فیبر VIPER 5904V

یکی از بهترین دزدگیرهای اتومبیل در ایالات متحده ، زیرا ثابت شده است که در محافظت در برابر حملات و سرقت موثر است و این یک دستگاه دو طرفه است که می تواند با استفاده از کنترل از راه دور با کیفیت بالا از آنچه در ماشین اتفاق می افتد مطلع شود. صفحه ای که از طریق آن به راحتی کنترل می شود.

۲) هشدار ردیاب GPS

نصب آسان ، مناسب برای همه مدل ها و مارک ها ، و سیستم آن به طور خلاصه در اضافه کردن یک تراشه موبایل به دستگاه هشدار دهنده است که به ردیابی خودرو کمک می کند. دقیق و دقیق.

۳) زنگ خطر اژدها

ایده کار آن به ارسال یک اعلان صوتی و تصویری در صورت حمله به ماشین بستگی دارد و دستگاه شامل ۲ ریموت مجهز به صفحه نمایش است که محل دقیق اتومبیل را تعیین می کند.

۴) زنگ هشدار سیستم قفل مرکزی از راه دور اتومبیل

از چندین قسمت متصل به یکدیگر تشکیل شده است و از ویژگی های طراحی منحصر به فرد آن است ، زیرا مجهز به تراشه دوگانه ، نصب آسان و سازگار با تمام مدل ها و مارک های اتومبیل است.

۵) سیستم هشدار Wolf Wolf

یکی از محبوب ترین دستگاه های مورد استفاده ، که از طریق آن می توان هر آنچه را که در داخل اتومبیل می گذرد از طریق کنترل از راه دور مجهز به صفحه نمایش کنترل کرد و به ماشین اجازه می دهد از فاصله دور دیده شود.

روکش صندلی ماشین

یکی از مهمترین لوازم داخلی اتومبیل مجموعه مناسبی از روکش صندلی ماشین است که می تواند کل فضای داخلی اتومبیل شما را به همراه راحتی و ایمنی تغییر شکل دهد. اما انتخاب یک مجموعه مناسب از روکش صندلی برای اتومبیل می تواند یک تصمیم دشوار باشد زیرا گزینه های زیادی در بازار وجود دارد که از قیمت ها ، طرح ها ، الگوها و پارچه های مختلف متفاوت است. در درجه اول ۳ نوع پوشش صندلی بر اساس کیفیت در دسترس است.

هدف از روکش صندلی چیست؟

هدف از روکش صندلی محافظت از آنچه در زیر آن است است. پارچه های مختلف به اندازه چرم در معرض آسیب هستند. به عنوان مثال ، بسیاری از افراد برای محافظت از صندلی های چرمی خود در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید از روکش صندلی استفاده می کنند.

این اشعه های مضر می توانند چرم را خشک کرده و باعث ایجاد ترک در مواد و همچنین رنگ آن شوند. اگر صندلی پارچه ای دارید ، با قرار گرفتن در معرض آفتاب به مدت طولانی مشکلات مشابهی رخ می دهد. رنگ می تواند از اشعه ماورا UV بنفش محو شود و باعث شود صندلی های شما قدیمی و فرسوده به نظر برسند.

علاوه بر این ، خورشید می تواند باعث ایجاد پارگی ریز شود ، پارچه شما ضعیف تر و مستعد پاره شدن در سطح قابل مشاهده اس

روکش صندلی ماشین پارچه ای

همانطور که از نامش پیداست ، روکش صندلی های پارچه ای از پارچه ساخته شده اند. آن پارچه است. که به محافظت از صندلی های اصلی شما در برابر گرد و غبار و سایر عوامل کمک می کند.

پارچه به کار رفته در این روکش صندلی ها در برابر گرما و سرما مقاوم است که در تابستان های شدید یا زمستان راحتی نشستن بهتری را برای شما ایجاد می کند زیرا در تابستان ها تمایل به گرم شدن یا سرد شدن ندارند. یکی دیگر از مزایای روکش صندلی های پارچه ای این است که با فضای داخلی اتومبیل شما ترکیب شده و دکوراسیون را بداهه می کند و از پارچه استفاده شده در آن لطافت دارد.

اگرچه اینها به زیبایی فضای داخلی خودرو شما کمک می کنند اما در مقایسه با انواع دیگر روکش صندلی برای تمیز کردن نیاز به تلاش بیشتری دارد زیرا می تواند به سرعت هر نوع غذا را جذب کند و یا علامت های لکه ای بنوشد. همچنین پارچه به دلیل قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در معرض آفتاب ، در طی ۴ تا ۵ سال محو می شود.

روکش صندلی چرمی

نوع دیگری از روکش صندلی های موجود در بازار PU Art Leather Seat Covers است که نوعی چرم مصنوعی با روکش پلی است و در مقایسه با چرم خالص ضخامت کمتری دارد.

این روکش صندلی ها از جنس محافظ Rexine Seat Covers عمومی تر هستند زیرا نسبتاً راحت تر تمیز می شود و همچنین در برابر پارگی و آب مقاوم است. روکش این نوع روکش های صندلی ظاهری براق دارد و معمولاً بدون خراش است.

با این وجود اینها یکی از بهترین کیفیت روکش صندلی ها هستند اما در تابستان ها چسبناک و گرم می شوند اما با روشن کردن جریان برق اتومبیل ، با پایین آمدن دما ، صندلی ها راحت تر می شوند.

روکش صندلی چرمی خالص

وقتی نوبت به ظرافت ، یک ظاهر طراحی شده و دوام می رسد ، پوشش های صندلی چرم خالص یکی از بهترین گزینه ها در مقایسه با روکش صندلی های چرمی PU و روکش صندلی های پارچه ای است و با فضای داخلی اتومبیل شما درجه یک و لوکس به نظر می رسد. روکش صندلی چرم خالص ضد آب و ضد لک بوده و از دوام و راحتی بیشتری برخوردار است و رنگ آن سالها محو نمی شود.

اگرچه آنها بسیار راحت هستند اما ۴-۵ برابر هزینه آن از نوع دیگر روکش صندلی ها است و اگر ماشین شما برای مدت طولانی تری زیر آفتاب پارک شود ، در تابستانهای شدید گرم می شوند

روکش صندلی فابریک پراید۱۳۱

روکش صندلی ماشین

بهترین روکش صندلی

برای خرید بهترین روکش صندلی چه به صورت عمده و خرده و جزئی می توانید از فروشگاه شرکت خدمات حفاظتی ایده عال تهیه کنید

روکش صندلی پراید ارزان

برای تهیه روکش صندلی ارزان مناسب با بوجه ای که دارید از قسمت فروشگاه سایت اقدام بفرمایین

قیمت روکش صندلی پژو ۴۰۵

برای مشاهده تمامی قیمت های روکش ماشین پژو از قسمت فروشگاه مشاهده فرمایید

فروش روکش صندلی ارزان در تهران

برای خرید روکش صندلی انواع ماشین در تهران و کرج و حومه می توانید به فروشگاه خدمات و حفاظتی ایده عال مراجعه بفرمایین

قیمت سنسور دنده عقب ماشین

قیمت سنسور دنده عقب ماشین  سخت گیرترین و باتجربه ترین علاقه مندان به رانندگی می توانند هر از گاهی با پارکینگ معکوس احساس وحشت کنند. به هر حال ، رفت و برگشت هنگام اطمینان از پاک بودن فرمان از سایر اشیا ساکن و حرکت دادن افراد می تواند دلهره آور باشد. اما ، خوشبختانه ، فناوری با کمک سنسور دنده عقب ماشین بهبود یافته راهی طولانی را طی کرده است. حتی افرادی که در مورد مشکلات جعبه دنده های اتوماتیک زمزمه می کنند در مقابل برنامه های پارک اتوماتیک حرفی برای گفتن ندارند. در اینجا تاریخچه مختصری از فناوری پارکینگ اتومبیل و آنچه در آینده برای ما در نظر گرفته شده است – 

 سنسور دنده عقب ماشین

سنسور دنده عقب ماشین  بهترین فناوری در تاریخ فناوری پارکینگ اتومبیل است. امروزه سنسورهای بی سیم پارک گسترده شده اند که عمدتا روی سپر عقب اتومبیل نصب می شوند تا کمک معکوس و سپر جلو را برای ایجاد فاصله از جلو فراهم کنند. سنسورهای جلو می توانند اجسام تا ۴ فوت و سنسورهای عقب می توانند اجسام تا ۸ فوت از ماشین را تشخیص دهند.

بسیاری از مزایای قیمت سنسور دنده عقب ماشین  عبارتند از:

 • سنسورهای پارکینگ با کاهش نقاط کور ، کار مالیات پارکینگ در فضاهای باریک را بسیار آسان می کنند
 • آنها خستگی را که اغلب با پارکینگ معکوس مرتبط است کاهش می دهند
 • آنها موارد آسیب به ماشین و اشیا nearby مجاور را کاهش می دهند
 • آنها در افزایش اعتماد به نفس راننده کمک می کنند

سنسورهای پارکینگ ممکن است به دو نوع پرکاربرد تقسیم شوند –

 1. سنسورهای پارکینگ اولتراسونیک این سنسورها از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تشخیص اشیا in موجود استفاده می کنند. یک گیرنده این امواج را تشخیص داده و فاصله وسیله نقلیه شما تا جسم را محاسبه می کند. بنابراین ، در صورت وجود یک جسم در مسیر ، بوق های ممتد با تناژ بالا ، اشیا near نزدیک سپر جلو و بوق های کم صدا ، اشیای نزدیک به سپر عقب را نشان می دهند.
 2. سنسورهای پارکینگ الکترومغناطیسی – این سنسورها از فرکانس های الکترومغناطیسی به منظور تشخیص اشیا in موجود در مسیر استفاده می کنند. EMS (سنسورهای الکترومغناطیسی) همچنین می تواند با یک دوربین جفت شود تا رانندگان بتوانند اتومبیل و فضای اطراف خود را بهتر ببینند.

اولین اتومبیل اصلی که از چنین سنسورهایی بهره می برد تویوتا پریوس بود که در سال ۲۰۰۳ به بازار عرضه شد. اگرچه تویوتا سونار عقب اولتراسونیک را در تویوتا کرونا ۱۹۸۲ به بازار عرضه کرد و آن را تا ۱۹۸۸ ارائه می کرد ، سالی که وزارت صنعت حق اختراع اختراع صنعتی را صادر کرد.

برخی از نکات مهم هنگام استفاده از چنین سنسورهای پارکینگ باید از آنها مراقب باشید .

سنسور دنده عقب ماشین

 • نباید به چنین سنسورهایی اعتماد کامل کرد زیرا ممکن است قادر به تشخیص اجسامی نباشند که روی زمین ، زیر سپر قرار دارند یا اجسامی که خیلی دور یا خیلی نزدیک به ماشین هستند. از این رو ، فرد باید از اطراف خود آگاه باشد ، مانند افراد و اشیایی که سر راه پارک قرار دارند.
 • همیشه اطمینان حاصل کنید که سنسورها از پس مانده ها و آلودگی ها پاک شده اند که ممکن است در تشخیص دقیق اختلال ایجاد کنند.
 • مانیتورهای پارک منظره

در عصر مدرن امروزی ، بیشتر رانندگان با دوربین عقب در مورد فناوری پارکینگ خودرو کاملاً آشنا هستند. این دوربین ها با بهبود دید عقب در هنگام پارکینگ یک نعمت بوده اند. اما جدیدترین سیستم های دوربین فقط به نمای عقب محدود نمی شوند. بسیاری از شرکت ها سیستم های دوربینی یا دوربینی پرنده را ارائه می دهند که می توانند پوشش تصویری بالا و پایین و ۳۶۰ درجه از مجاورت خودرو را فراهم کنند. بنابراین ، تقریباً مانند استفاده از هواپیمای بدون سرنشین شخصی در کمک به خود در پارکینگ ماشین است!

نیسان اولین کسی بود که فناوری دوربین دید فراگیر را برای وسایل نقلیه تولیدی توسعه داد که در پایان سال ۲۰۰۷ در نیسان الگراند بازار ژاپن و SUV Infiniti EX35 متصل به آمریکا ارائه شد .

این سیستم با تلفیق تصاویر گرفته شده توسط دوربین های نصب شده در اطراف خودرو – معمولاً در جلوپنجره جلو ، زیر هر آینه درب و دیگری که در انتهای عقب قرار دارد و همچنین دوربین دید عقب است ، کار می کند. تصویر ۳۶۰ درجه را می توان در صفحه تقسیم شده همراه با نمای جلو ، عقب یا سمت نشان داد.

در مورد برخی از سیستم ها ، نمای هوایی می تواند کمی مخدوش باشد که برای آن خطوط نقطه چین اضافه می شود تا حس واقعی عرض خودرو را نشان دهد و از برخورد شما با اشیا nearby اطراف جلوگیری کند یا ماشین شما از بین برود.

این ویژگی سنجش به عنوان یک معیار ایمنی به بازار کمک می کند تا به عابران پیاده ، به ویژه کودکان در هنگام حرکت معکوس در فضاهای باریک کمک کند و همچنین در جلوگیری از دست اندازها و خراش ها باعث صرفه جویی در هزینه های طولانی مدت می شود.

کمک پارک عقب

از امروز ، بسیاری از اتومبیل های جدید با برخی از اشکال دیگر مکانیسم کمک پارک در دسترس هستند تا بتوانند به پارکینگ موازی کمک کنند که سنسورها و دوربین های پارک نمونه های متداول آن هستند. اما چندین تولید کننده همچنین آنچه را که به عنوان “کمک پارک” شناخته می شود ، ارائه می دهند که نوع پیشرفته تری از کمک پارک است.

 

وقتی می خواهید اتومبیل خود را به طور موازی پارک کنید ، با فشار دادن یک دکمه خاص کمک پارک می تواند فعال شود. این باعث می شود سنسورهای موجود در اتومبیل فعال شوند و آنها شروع به اسکن برای مکان های مناسب پارک می کنند. هنگامی که به یک پارکینگ خاص می رسید ، سنسورها سپس اسکن کرده و تعیین می کنند که آیا فضا از اندازه معقولی برخوردار است یا خیر و خوانده شده به راننده اطمینان می دهد که آیا فضا برای پارک شدن ماشین مناسب است یا خیر.

 

اتفاق دیگری که رخ خواهد داد این است که کمک پارک خودرو نیز مسیر معکوس مورد نظر را از طریق یک نمایشگر چند منظوره روی آن به شما نشان می دهد. اگر نقطه راضی کننده دانستید ، اکنون می توانید دنده عقب را انتخاب کرده و فرمان را رها کنید. هنگامی که به سمت عقب حرکت می کنید ، اتومبیل به طور خودکار وارد محل پارک می شود. راننده نیازی به کنترل فرمان ندارد که به او امکان می دهد کنترل کامل کلاچ ، گاز و ترمز را حفظ کند.

 

سرانجام ، کمک پارک هنگام رانندگی خودرو به اندازه کافی معکوس در محل پارک به راننده اطلاع می دهد و زمان مناسبی برای بازگشت به دنده اول است. و همچنین می توانید در هر زمان با کنترل فرمان یا ترمز گرفتن به حالت ایستاده ، کمک پارک را غیرفعال کنید.

 

اولین نسخه از کمک پارک در سال ۲۰۰۳ معرفی شد. امروزه ، کمک پارک به طور گسترده ای در اتومبیل های خانوادگی در دسترس قرار گرفته است ، همانطور که در مورد فورد و کیا به آرامی سعی در معرفی این کمک به خریداران اصلی خودرو دارند.

 

پارکینگ مستقل

فناوری همیشه در حال پیشرفت است و مردم همیشه در جستجوی موارد جدید هستند. دنیای سیستم های کمکی پارکینگ نیز همینطور است. سپس وارد سیستم پارکینگ خودمختار شوید که یکی از بهترین فناوری های تاریخ فناوری پارکینگ اتومبیل است. پارکینگ خودمختار با ویژگی های خارق العاده خود قادر است مکانیسم های قبلی پارک را سرخ کند. اکنون ، اتومبیل هایی مانند BMW i3 از سال ۲۰۱۵ ، می توانند خود را پارک کنند ، از جمله تعویض دنده. همچنین ممکن است در پایان از ترمز دستی برای جلوگیری از دور شدن ماشین استفاده کنند.

 

جدا از موارد فوق؛ مرسدس بنز ، تسلا و ولوو نیز امکان پارک خودکار را ارائه داده اند.

خودمختار و بدون راننده اغلب به طور مترادف استفاده می شوند اما این یک خطا است. به معنای خودمختار ، راننده باید کمترین تلاش خود را برای پارک اتومبیل انجام دهد اما حتی این ویژگی به برخی از ورودی های انسانی نیاز دارد و به هیچ وجه به این معنی نیست که اتومبیل می تواند کاملاً مستقل از راننده شروع به رانندگی کند. هدف این است که همزمان با کنترل کامل کنترل ، پارکینگ ایمن تر شود.

علاوه بر این ، این فناوری پارکینگ می تواند پیامدهای منفی داشته باشد و همچنین ممکن است راننده تمایل به هوشیاری کمتری داشته باشد و رقابتی را که رانندگان با تجربه تر دارند از دست بدهد.

آینده ای بدون راننده

اگرچه امروزه اتومبیلهایی که خود پارک می کنند ، قبل از اینکه بتوانند به طور مستقل کار کنند ، به ورودی یا ورودی دیگری از راننده نیاز دارند ، اما این مدت طولانی نخواهد بود. تولیدکنندگانی مانند فورد و ولوو ادعا کرده اند که خودروهایی را معرفی می کنند که به معنای واقعی کلمه “بدون راننده” هستند ، به این معنی که آنها می توانند شما را در مقصد مورد نظر خود رها کنند و پس از آن برای یافتن یک مکان مناسب پارکینگ حرکت می کنند. پارکینگ کاملاً مستقل از شما.

“پارکینگ توسط خود شما همین دیروز است” قولی است که توسط پروژه مشترک مرسدس بنز و بوش اشتوتگارت به شما داده شده است. در همکاری نزدیک با یکدیگر ، این دو شرکت خدمات نوآورانه پارکینگ ارائه کرده اند: اصطلاحاً ” پارکینگ خودکار پارکینگ  با سنسور دنده عقب ماشین”.

با کمک این سرویس پارک اتوماتیک: بعد از رسیدن به گاراژ پارکینگ می توانید وسیله نقلیه خود را در یک منطقه “قطره” بگذارید. با یک کلیک از یک برنامه تلفن هوشمند مربوطه ، ماشین مانور را در فضای آزاد و بدون دخالت بیشتر انسان آغاز می کند.

به همین ترتیب ، همچنین می توانید وسیله نقلیه را سفارش دهید تا به “منطقه انتخاب” شما بیاید و شما را تحویل بگیرد. با این فناوری دیگر حتی پارکینگ در فضاهای باریک نیز مشکلی ایجاد نمی کند! این از تاریخ فناوری پارکینگ اتومبیل است.

شیشه دودی برلیانس ( امکان نصب در محل)

قیمت شیشه دودی ماشین همراه با تنوع جنس و قیمت های متفاوت همراه با امکان نصب در محل رایگان (در محدوده )

اتومبیل شما سرمایه ارزشمندی است که می خواهید تا آنجا که ممکن است دوام داشته باشید. نصب شیشه دودی پنجره به طور حرفه ای روی وسیله نقلیه شما راهی عالی برای محافظت از سرمایه گذاری شماست. در حالی که استفاده از محافظ آفتاب شیشه جلو اتومبیل یا پارک اتومبیل در سایه می تواند به طور موقت ۱۳آسیب آفتاب را کاهش دهد ،شیشه دودی ماشین به طور مداوم جلوی آفتاب شدید را می گیرد که می تواند روکش های داخلی و رنگ پوست و وینیل را کم رنگ کند. از فضای داخلی اتومبیل در برابر ترک خوردگی و تاب خوردگی محافظت می کند تا اتومبیل شما طولانی تر به نظر برسد. شیشه دودی همچنین جلوی تابش جلو پنجره را می گیرد تا خستگی چشم از آفتاب مستقیم و چراغهای روشن شب را کاهش دهد. قیمت شیشه دودی ماشین مناسب است.

برچسب دودی شیشه چیست؟

قیمت شیشه دودی ماشین

برچسب دودی شیشه یک کاور بسیار نازک از جنس پلی اتیلن هست که می‌تواند در قسمت داخلی یا خارجی سطوح شیشه‌ای در م اشین ها و قایق‌ها یا سطوح شیشه‌ای در  ساختمان مسکونی و شرکت‌ها  و ادارات و مغازه ها نصب شود. ماده پلی اتیلن ویژگی‌هایی از جمله وضوح، قدرت کششی، مقاومت و قابلیت استفاده بر انواع متنوعی از سطوح، به این کاور میب خشد که موجب افزایش کارایی آن می‌شود.

کاربرد شیشه دودی

افزایش مقاومت شیشه
عایق حرارتی شیشه
شخصی کردن داخل ماشین
موارد امنیتی و حفاظتی ماشین
شیک شدن شیشه های ماشین

مناطق دورتر توافقی

قیمت شیشه دودی ماشین

با دودی کردن اتومبیل علاوه بر زیبایی ورکاهش دید درون اتومبیل از میزان تابش نور آفتاب کاسته می شود و به طبع عملکرد کولر اتومبیل بهتر و فشار بر روی ان در ساعات گرم روز کاهش می یابد

در خودرو  ها شیشه عقب یک تکه و بدون آسیب رساندن به گرم کن شیشه عقب انجام می گردد

همچنین آنتی یو وی و ضد خش با درصدهای مختلف و تنوع با درصد بالا می باشد

جلوگیری از آسیب آفتاب به صندلی ها و لوازم  داخلی خودرو یکی دیگر از مزایای دودی کردن خودرو  است

جلوگیری از آفتاب سوختگی و خطرات ان برای پوست  و مخصوصا برای کودکان

جلوگیری از خطر شکستن و ریز شدن شیشه و برخورد شیشه به صورت و بدن سرنشینان در صورت شکسته شدن شیشه

درصد مجاز شیشه دودی سال ۱۴۰۰

قیمت شیشه دودی ماشین

پلیس  راهنمایی رانندگی در بخشنامه‌ها و اطلاعیه‌ها خود به رانندگان  اعلام کرده است؛ اگر از فاصله سه متری به تشخیص ماموران پلیس ، داخل خودرو  قابل مشاهده نباشد طبق مقررات و قانون انتظامی ، شیشه دودی غیرمجاز تلقی شده و قابل اعمال قانون هست.

وی ادامه داد: در این رابطه علاوه بر راننده خودرو  با نصابان برچسب غیرمجاز  شیشه دودی نیز از طریق ادارات نظارت بر اماکن برخورد خواهد شد؛ همچنین در مراکز تعویض پلاک نیز تا رفع کامل  برچسب شیشه دودی غیرمجاز، شماره گذاری وسیله نقلیه صورت نخواهد گرفت.

قانون راهنمایی و رانندگی در مورد شیشه دودی

طبق قوانین راهنمایی و رانندگی، شیشه خودرو باید طوری باشد که سرنشینان داخل خودرو قابل مشاهده باشد و لذا درصد مجاز شیشه دودی، بین ۴۰ تا ۳۵% مجاز است.

درصدهای مجاز:

شیشه دودی ۲۵ درصد
شیشه دودی ۳۰ درصد
شیشه دودی ۳۵درصد

شیشه دودی ۴۰درصد

بهترین مارک برچسب شیشه دودی ماشین

این محصول انواع مختلفی مارک  شیشه دودی دارد که ما برترین مارک هارو در فروشگاه سایت داریم برای مشاهده می توانید به قسمت فروشگاه ما سر بزنید .

قیمت شیشه دودی ماشین

وقتی می‌خواهیم چیزی را بخریم   باید چند عامل مهم  را در نظر بگیریم ، قیمت یکی از مهم‌ترین عامل هاست که برای تصمیم گیری بسیار تاثیرگذار است. اگر تصمیم گرفتید برچسب دودی خریداری کنید و به دنبال یافتن قیمت آن هستید تا بفهمید چقدر قرار است هزینه کنید، باید به دو نکته  مهم توجه کنید. به عبارتی هزینه لازم برای خرید برچسب دودی عمدتا با توجه به دو عامل متغییر است:

 •  کیفیت و  جنس  برچسب دودی: هر نوع از برچسب‌های دودی ویژگی‌های خاص خودشان  را دارند که تعیین کننده کیفیت و به  قیمت برچسب است. به عنوان مثال میزان آنتی uv بودن، مواد بکار رفته در ساخت برچسب و غیره . همه در قیمت نهایی تاثیر می زارند . هرچه میزان آنتی uv بودن یک برچسب بالاتر باشد، جنس آن کربنی یا سرامیکی باشد قیمت بیشتر است. برچسب‌های دودی بی کیفیت که ارزان قیمت نیز هستند به مرور زمان تغییر رنگ می‌دهند، نصب سخت‌تری دارند و در نهایت حباب دار می‌شوند و لبه‌هایشان بلند می‌شود.
 • نوع خودرو و تعداد شیشه‌های آن: نوع شیشه بکار رفته در انواع خودروها مختلف است، بعضی از شیشه ها‌ حالت محدب دارند (مثل شیشه عقب ماشین ۲۰۶) و در نتیجه نصب سخت‌تری دارند به همین دلیل هزینه لازم برای نصب برچسب دودی افزایش می‌یابد. همچنین بعضی از ماشین‌ها سطح شیشه‌ای بیش‌تری دارند که موجب بالا رفتن هزینه نصب برچسب دودی می‌شود.

فروش عمده رول شیشه دودی

برای خرید عمده انواع شیشه دودی می توانید با شماره شرکت تماس بگیرین تا کارشناسان ما شمارو راهنمایی و مشاوره بدهند.

نصب شیشه دودی در محل از خدمات ما

 • با امکان نصب در محل شما

 • نصب در محدوده رایگان

 • پرداخت پس از انجام و رضایت کامل

 • دارای گارانتی محصول

قیمت دزدگیر خودرو

قیمت دزدگیر ماشین در خصوص استعلام قیمت دزدگیر خودرو می توان این سایت را به عنوان یکی از سایت های مرجع که مطمئن در زمینه فعالیت در این حوزه باشد معرفی کرد.

انواع سیستم دزدگیر چیست؟

سیستم هشدار سیستمی است که در خودرو نصب می شود و به منظور راه حلی برای شکاف های امنیتی محسوب می شود.

انواع سیستم درزدگیر اتومبیل، خانه و محل کار متناسب با کاربرد خود، کارایی لازم را القاء می کنند.

ایمن نگاه داشتن خانه، محل کار و اتومبیل شما اولین راهکار برای حفظ دارایی شخصی محسوب می شود که در زندگی های امروزی اهمیت زیادی دارد.

یکی از متداول ترین راه های جلوگیری از ورود سارقان مجهز نمودن ورودی ها از سیستم های دزدگیر می باشد تا از این طریق بتوان جلوی سرقت را گرفت.

نحوه خرید دزدگیر اتومبیل

خرید دزدگیر اتومبیل از این سایت ضمن اینکه باعث خریدی رضایت بخش با کمترین هزینه و دریافت مناسب ترین قیمت دزدگیر خودرو  و بالاترین کیفیت می شود باعث می شود  تلاش افراد شرور برای ورود به وسیله نقلیه بی نتیجه مانده و بدون استفاده از درب و بدون ایجاد لرزش را تشخیص دهد.

شما می توانید صدای آژیر هشدار را سفارشی کنید و همچنین سیستم هشدار را با کنترل از راه دور اصلی وسیله نقلیه خود کنترل کنید.

ویژگی های دزدگیر اتومبیل

حفاظت از التراسونیک داخلی

کنترل از راه دور با امنیت بالا که قابل کپی نیست

کنترل از راه دور اصلی خودرو

قفل موتور ایمن با تماس

محافظت از ضربه تدریجی

محافظ درب ، کاپوت و صندوق عقب

کنترل قفل مرکزی

 

فعال سازی خودکار

فعال سازی بی صدا

امکان خاموش کردن آژیر بدون از کار انداختن سیستم

امکان غیرفعال کردن موقت حسگر ضربه

انتخاب ملودی آژیر (فقط در مدل های قدرت)

آژیر مجهز به مقاومت در برابر دستکاری

خروجی آسانسور شیشه ای

هشدار وحشت با کنترل از راه دور

یافتن وسیله نقلیه

گزارش دلیل هشدا

بهترین دزدگیر خودرو

قیمت دزدگیر خودروقیمت دزدگیر خودرو

این سوال که بهترین سیستم دزدگیر خودرو چیست ، یکی از سوالات متداول مالکان وسایل نقلیه ، متناسب با افزایش موارد سرقت ، است. در این مقاله ، انواع سیستم های اعلام سرقت خودکار را بررسی می کنیم که امنیت خودرو را افزایش می دهد و از سرقت محافظت می کند.

ویژگی های سیستم های هشدار خودکار

وقتی صحبت از سیستم های هشدار خودکار می شود ، به طور کلی دو نوع آلارم فعال و غیرفعال وجود دارد. دزدگیرهای اتومبیل می توانند گزینه های متفاوت و برتر داشته باشند. با این حال ، این هزینه های زیادی را نیز به دنبال دارد.

سیستم های هشدار خودکار فعال و غیرفعال

در سیستم فعال سیستم های هشدار خودکار ، راننده وسیله نقلیه را ترک می کند و با فشار دادن یک دکمه هشدار را به صورت دستی برمی دارد. در نهایت ، هیچ مزیت قابل توجهی در چنین سیستمی وجود ندارد زیرا راننده می تواند زنگ هشدار را فراموش کند.

این ویژگی هنگام تخلیه وسایل از صندوق عقب ماشین و هنگام برخورد با بچه های فعال مهم است.

سیستم های دزدگیر منفعل اتوماتیک موتور را خاموش کرده و درهای خودرو را قفل می کنند. این سیستم گزینه عملی تری است زیرا به مراحل کمتری برای راننده نیاز دارد. با این وجود ، سیستم های غیرفعال به طور تصادفی بیشتر فعال می شوند.

سنسورها (ضربه / حرکت / شکست / شیب)

در تعین قیمت دزدگیر خودرو نوع سنسور مهمترین ویژگی سیستم هشدار خودکار است و در نهایت تعیین می کند که خودرو چه نوع محافظتی داشته باشد.

دارندگان اتومبیل معمولاً سنسورها را برای قفل درها و پنجره ها ترجیح می دهند. با این حال ، انواع مختلفی از سنسورها وجود دارد که می تواند برای ایمنی خودرو مورد استفاده قرار گیرد.

• متداول ترین نوع سنسور،  سنسور ضربه است. اگر کسی بخواهد ماشین شما را بدون کلید یا کنترل از راه دور باز کند ، این سنسور زنگ هشدار را به صدا در می آورد.

• مهمترین و متداول ترین سنسور بعدی سنسور شکست است. این سنسور در صورت شکستن یکی از پنجره ها برای ورود به خودرو ، زنگ هشدار می دهد. با توجه به اینکه قفل گشایی به دانش و ظرافت نیاز دارد ، در واقع یک سارق اتومبیل سعی می کند شیشه را بشکند.

• حسگرهای حرکت به طور کلی در وسایل نقلیه لوکس کاملاً رایج هستند. با این حال ، در محدوده سنسورهای حرکت متفاوت است. بیشتر سنسورهای حرکتی وسیله را در جلو و پشت خودرو ردیابی می کنند. با این حال ، سیستم های مختلف هشدار اتومبیل می توانند از سنسورهای حرکت کناری و زاویه ای استفاده کنند. این سنسورها پوشش بسیار بیشتری برای ماشین شما ارائه می دهند ، اما در عین حال خطر هشدارهای نادرست را بسیار بیشتر می کنند.

• سنسورهای شیب آخرین و کمترین نوع سنسور هستند. این سنسور برای جلوگیری از بیرون کشیده شدن وسیله نقلیه شما از فضای پارکینگ یا برداشتن روکش چرخ ها و لاستیک ها طراحی شده است. بسته به مارک و مدل و مکان ، این سنسور می تواند یک ویژگی ارزشمند باشد.

در هر یک از انواع سنسورها اگرچه هنگام فعال شدن دزدگیر اتومبیل مقداری سر و صدا ایجاد می شود ، اما برخی از دزدگیرها بسته به نوع هشدار دریافت شده ، گزینه های گسترده ای را ارائه می دهند. به عنوان مثال ، تعداد دزدگیرهای مختلف و میزان صدای آنها بسته به دزدگیر اتومبیل مورد نظر می تواند بسیار متفاوت باشد. اگر دزدگیر ماشین شما فقط یک نوع صدا را ارائه می دهد ، از قبل نمی دانید با رفتن و بررسی آن با چه مشکلی روبرو خواهید شد.

استعلام قیمت دزدگیر خودرو

اطلاع از قیمت دزدگیر اتومبیل همراه با ارائه تنوع در مدل های آن، خدمتی است که در این سایت عرضه می شود.

از آنجا که قیمت دزدگیر خودرو مانند سایر تجهیزات و لوازم یدکی خودرو کاملا متغییر بوده و بسته به شرایط بازار قابل تغییر است بنابراین به منظور استعلام قیمت دزدگیر خودرو می توانید به صورت آنلاین از این سایت اقدام کنید و قیمت های رقابتی را در کنار کیفیت بالای محصولات این مجموعه دریافت کنید.

همچنین مشاوره های رایگان در خصوص انتخاب و ایمن سازی خودرو اماکن مسکونی و شرکتی از خدمات این مجموعه محسوب می شود.